FAQ: Ayn Isa Ne Demek?

Ayn İsa Kürtçe ne demek?

Ayn İsa (Arapça: عين عيسى, Kürtçe: Bozanê‎), Suriye’de Rakka İli’nin Tel Abyad İlçesi’nde bulunan bir kasaba ve nayihe. Sınır kasabası Tel Abyad ile bölgesel başkent Rakka arasındadır. Ayn İsa, Türkiye sınırına 36 kilometre mesafededir.

Ayn İsa neresi?

Suriye’de çatışmaların yeni adresi Ayn İsa. Bir süreden beri Kuzey Suriye’de Fırat nehrinin doğusunda yer alan Ayn İsa kasabasında Türkiye destekli cihatçı grupların oluşturduğu SMO (ÖSO) ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) arasında çatışmalar yaşanıyor.

Ayn İsa da ne oluyor?

PKK/YPG’li teröristler Tel Abyad’a bağlı Ayn İsa beldesindeki kontrol noktasına ısı güdümlü füzeyle saldırdı. Suriye Milli Ordusu askerlerini taşıyan bir aracın isabet alması sonucu 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Yaralı askerler, Tel Abyad Hastanesi’ndeki müdahale sonrası Türkiye’ye sevk edildi.

Ayn ne anlama gelir?

1. Mevcut, hazır ve belirlenmiş mal. Fıkhın şirket, satım akdi, taksim gibi bölümlerinde ayn, yaygın olarak bu anlamda kullanılmaktadır. Mecelle’nin 159. maddesinde ayn, “Muayyen ve müşahhas olan şeydir” şeklinde tarif edilirken bu mâna kastedilmiştir.

Kobani kimin kontrolünde?

19 Temmuz 2012 tarihinde Kobani, Beşar Esad kuvvetlerinin; Şam’daki ihtiyaç nedeniyle Kuzey Suriye’den çekilmesiyle beraber YPG militanları tarafından kontrol altına alınmıştır.

Rojava bölgesi neresidir?

Suriye Kürdistanı veya Rojava, Suriye’nin kuzeydoğu kesiminde Arap, Çerkes, Kürt, Süryani ve Türkmenlerin yaşadığı bölge. Orta Doğu coğrafyasında Kürtler’in yoğun olarak yaşadığı bölgenin, Suriye sınırları içinde kalan kesimini tanımlar.

You might be interested:  Soru: Isa Nerede Yaşadı?

Suriye nerede?

Akdeniz’in doğusunda yer alan Suriye karışık bir coğrafyaya sahiptir, Suriye ‘de orman, verimli ovalar, yüksek dağlar ve çölleşmiş bölgeler vardır. Suriye ‘nin batısında dağlık bir kütle yer alır.

Haseki kimin kontrolünde?

Haseke ‘deki durum Terör örgütü YPG/PKK ve Esed rejimi, Haseke kentini birlikte yönetiyor. Rejim güçleri Haseke il merkezindeki Kevkep Dağı, güvenlik birimi ve 156. Tugayı kontrol ediyor. Kamışlı ilçe merkezinde ise rejime ait bir havaalanı ve askeri tugay ile bir güvenlik birimi (güvenlik karesi) yer alıyor.

Afrin yönetimi kimde?

18 Mart 2018’de Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu tarafından ilçe merkezi kontrol altına alındı.

Ayn borcu ne demek?

Ayn borcunda belli bir malın ödenmesi söz konusudur. Deyn borcunda ise belli bir malın değil aynı cins ve miktarda olan bir malın ödenmesi gerekmektedir. Ancak bütün mislî mallar değil zimmette borç olanlar deyn borcunu oluşturur. Ortada mevcut ve ayrılmış olan mislî mal borcu bir ayn borcudur.

Ayn Mulkiyeti ne demek?

Ayn mülkiyeti, mülkün kuru mülkiyetine (rekabesine) sahip olmayı ifade eder. Rekabe ya da çıplak mülkiyet olarak da adlandırılan kuru mülkiyet, kişiye mülkü üzerinde sahiplik yetkisi verir.

Ayn osmanlica ne demek?

ayn / عين (Çoğulu: A’yan-A’yun-Uyûn) Göz. Pınar, kaynak. Çeşme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *