Hızlı Cevap: Islam Dinine Göre Cinsel Ilişki Nasıl Yapılır?

Kuran’a göre cinsel ilişkide sınır var mıdır?

Evlilik dışı sekse karşı yasaklamalar güçlü olmasına rağmen, cinsel aktivite İslam’da bir tabu değildir. İzin verilen cinsel ilişkiler Kur’an ve Hadis açıklanmıştır. Evlendikten sonra, sınırlamalar vardır: Bir adam karısının âdet ve plasenta dönemlerinde ilişkiye girmemelisiniz. Anal seks günah olarak kabul edilir.

Hangi günler cinsel ilişkiye girilmez Diyanet?

Eşler arasında cinsel ilişkinin yasak olduğu dönemler; bayanların adetli veya lohusa olduğu günler, hac ve umre için ihramlı bulunulan günler ve itikâfta bulunulan günlerdir. Bunların haricinde cinsel ilişki için herhangi bir “özel gün ” yasağı yoktur.

Gündüz ilişkiye girmek caiz mi?

CEVAP: Eşler arasında ilişkinin yasak olduğu günler, geceler yoktur. Cuma, Kandil ve bayram gecelerinde de ilişkiye girilebilir.

Eşler cinsel ilişkiden önce ne yapmalı?

Her iki durumda da, cinse ilişkiye girmeden önce yapılması gereken birkaç adım var.

 1. Tansiyonu Yükseltin. 2 | 6. Seks yapmadan önce partnerinizle aranızdaki tansiyonu yükseltmeyi deneyin.
 2. Prezervatifleri Hazır Bulundurun. 3 | 6. Partnerinizi şaşırtın.
 3. Masaj Yapmayı Deneyin. 4 | 6.
 4. Ortamı Isıtın. 5 | 6.
You might be interested:  Sık sorulan: Teali Islam Ne Demek?

Düzenli bir ilişki kaç günde bir olmalı?

Kişilik ve Sosyal Psikoloji Derneği’nin araştırmasına göre [1] sağlıklı bir cinsel yaşam için haftada 1 kez seks yapmak yeterlidir.

Örtüsüz cinsel ilişki caiz mi?

Eşler arasında, örtüsüz çıplaklığın caiz olduğunu gösteren bir diğer hadis de Hz. Üstte de gördüğümüz hadislerden anladığımız üzere, cinsel ilişki sırasında eşlerin örtüsüz olması helâldir. Ancak olgun iman, Allah’a ve meleklere karşı utanmayı gerekli kıldığı gibi örtünmeyi de güzel kılmaktadır.

Bayram günü cinsel ilişkiye girilir mi?

Diyanet İşleri’nin açıklamasına göre Bayramda eşlerin cinsel ilişkiye girmelerinde bir engel yoktur. Oruç, imsak (fecr-i sadık) vaktinden güneşin batımına kadarki süre içinde yeme, içme ve cinsel ilişkiden, ibadet niyetiyle uzak durmaktır. Ramazan geceleri için yeme, içme ve cinsel ilişki yasağı söz konusu değildir.

Cuma günü cinsel ilişkiye girilir mi?

Seksin kuvvetli bir sünnet olduğunu belirten Cübbeli hoca, sadece cuma günü değil, Kadir gecesinde bile yapılabileceğini söyledi. Cübbeli Ahmet Hoca, “Böyle bir şey yok, cima yasak şu günde. Kandilde bile yasak değil, aklına takılırsa Kadir gecesinde bile sevaptır.

Sabah namazından sonra ilişkiye girilir mi?

” NAMAZDAN SONRA YAPARSA ORUCU BOZULUR” Yani hem kaza hem kefaret gerekir. Çünkü sabah namazıyla beraber oruç vakti dolmuştur, eşlerin yakınlaşma vakti dolmuştur. Bu nedenle sabah namazından önce yapıp yıkanmazsa sabah namazını kaçıracağı için haram olur, günaha girmiş olur.

Hangi saatlerde cinsel ilişkiye girilir?

EN UYGUN SAAT SABAH 8 E-postalar üzerinden varılan sonuca göre cinsel ilişki için en verimli saatin sabah 8 olduğu açıklandı. Sabah 8’de vücudun enerjisi ve hormon seviyesi zirveye ulaşıyor. Eğer bebek yapmaya çalışıyorsanız, bu saatte erkeklerin sperm sayısı da daha yüksek oluyor.

You might be interested:  FAQ: Ilk Islam Donanması Hangi Halife?

Aç karnına cinsel ilişkiye girilir mi?

Aç Karnına Sevişmeyin Yorgun, aç ve kızgınken de cinsel ilişkiden kaçının. Bu da cinsel enerjinizde dengesizliğe neden olabilir. Sevişmeden yarım saat önce tuvalete gidin.

Ağız yoluyla ilişki günah mıdır?

b) Ağzı cinsel organa dönüştüren ve ağza boşalmayı içine alan oral ilişki ise -Allah bilir- haramdır. Kur’ân ve Sünnet arka organdan (anüs) ilişkiyi haram kılar. Kaldı ki bu anlamda oral ilişki, yozlaştırılmamış insan doğasının çirkin bulacağı, iğrenç göreceği bir işlemdir; Kur’ân ifadesiyle Fahşâ ve Habîse’dir.

Ilişkiden önce neler yapılmalı?

İşte her çiftin seks öncesi yapması gereken 6 şey

 1. Göz göze bakın.
 2. Mutlu şeyler düşünün.
 3. Seks fantezilerinizi birbirinize anlatın.
 4. Ön sevişmeyi biraz daha uzatın.
 5. Hassas noktaların gücünü kullanın.
 6. Sarılmaları görmezden gelmeyin.

Ilişki sırasında acı duymamak için ne yapmalı?

Bazı yöntemlerle kendinizi sekse hazırlayabilir ve acı hissini azaltabilirsiniz. -Vajinal kuruluk sorununuz varsa kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. – İlişki öncesi mesanenizi boşaltın, vulva üzerine buzla kompres yapın, sıcak bir duş alın veya ağrı kesici kullanın. -Ağrıya sebep olmayan cinsel aktivitelerde bulunun.

Ilişkiye girmeden önce hamile kalmamak için ne yapılır?

Genel Korunma Yöntemleri

 1. Hap ve Mini Hap. Her gün düzenli alınması gerekir.
 2. Aylık İğne. Düzenli olarak ayda bir kez, kas içine enjeksiyonla uygulanır.
 3. Üç Aylık İğne. Düzenli olarak üç ayda bir, kas içine enjeksiyonla uygulanır.
 4. Deri Altı Kapsülleri.
 5. Rahim İçi Araç
 6. Kondom (Prezervatif, Kılıf, Kaput)
 7. Diyafram.
 8. Kadın Kondomu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *