Okuyucular soruyor: Hangi Din Bu?

Din bu kaç cilt?

Din Bu, Turan Dursun’un yazdığı, öldürülmesinden sonra basılan üç ciltlik seridir. Serinin kitapları şunlardır: Din Bu-1 (Tanrı ve Kur’an)

Turan Dursun Din Bu kaç cilt?

Turan Dursun ‘un az rastlanır bir çalışkanlıkla ürettiği bu eseri, onun kaleminden çıkmış özgün haliyle ve sırasıyla “Tanrı ve Kur’an”, “Hz.Muhammed”, “İslam Toplumu ve Laiklik” konularına göre, yeniden düzenleyerek üç ciltte yayınlıyoruz.

Din bu kimin eseri?

Turan Dursun (1934 – 4 Eylül 1990), Türk yazar, düşünür, eski imam ve müftü. Ateist olmadan önce imam ve müftü olarak çalışmıştır. Daha sonra 1966 yılında TRT’de işe başlamış ve 10 sene boyunca dini içerikli programlar yapmıştır.

Kaynak Yayınları kime ait?

Kaynak Yayınları, Görev Kitap Yayıncılık Ltd. Şti. kuruluşudur.

Prof Dr Ilhan Arsel kimdir?

İlhan Arsel (d. 5 Nisan 1920, İstanbul – ö. 7 Şubat 2010, Florida), Türk akademisyen, yazar, araştırmacı ve senatör.

Kulleteyn konusu nedir?

Kulleteyn dinlere savaş açan eski müftü Turan Dursun’un şeriatı öğrendiği çocukluk yıllarını anlatır. Fikirlerini yenemeyenler Turan’ı susturmayı seçmişlerdir. Turan Dursun’un kendi kaleminden okuyacağımız çocukluğu boyunca Doğu Anadolu’da ağa, şeyh, molla üçlüsünün insanları din eliyle nasıl sömürdüğünü göreceğiz.

Arif Tekin kimdir vikipedi?

Diyarbakır ilinin Kulp ilçesine bağlı Akdoruk (Gavgas) köyünde doğdu. Nüfusa 1968 yılında 1954 doğumlu olarak kaydedildi. Köyde ilkokul olmadığından Arap grameri üzerine medrese tahsiline başladı ve bu öğrenim yaklaşık 15 yıl sürdü.

Kulleteyn ne kadar?

” Kulleteyn “, “İki kulle” (yaklaşık 13 ton) su demek. Durağan bir suyun temiz (“tahir”) sayılabilmesi için Şafii mezhebine göre bu kadar olması yeterliydi. Daha az olamazdı.

You might be interested:  Soru: Yasa Ne Demek Din Kültürü?

Turan Dursun nerede doğdu?

Ateizm, tanrı veya tanrıların varlığına dair inanç yokluğudur. Bu düşünceye sahip olanlara ateist denir. Ateistler, bazı kurumlar ve kişiler tarafından “tanrıtanımaz” olarak isimlendirilse de, bu isimlendirme var olan bir tanrıyı reddetme fikrine atıfta bulunduğu için ateistler tarafından uygun görülmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *